''Samos adasını geziyoruz''

Minik bir yunan adası olan Samos,tertemiz doğasıyla berrak deniziyle ve nefis mamalarıyla bizden 10 puan aldı..
Araba kiralayıp,elinize haritanızı alıp,Türkiye'ye çok yakın olduğundan çeken Türk radyoları eşliğinde birbirinden güzel denizleriyle ünlü plajları keşfetmek adada yapılacak en iyi aktivitelerden ilki..
Samos'da nereye giderseniz gidin yemyeşil ormanlar arasında,dibi görünen pırıl pırıl harika bir denizin karşımıza çıkmasına bir deniz kızı olarak bayıldım..
Psili Ammos(kum deniz sevenler için),Klima Bay,Posidonio,Tsamadou,Livadaki plajı, gittiğimiz,hepsine de ayrı ayrı bayıldığımız koylar..

Adada yemekler o kadar lezzetli ve bizim damak tadımıza uygun ki ne yiyeceğinizi şaşırabilir,birkaç günde bizim gibi bol bol kilo alıp dönebilirsiniz:)
Güneşte ip üzerinde kurutulup ızgara edilen ahtapot,kıymalı patatesli ve patlıcanlı musakka,çıtır çıtır peynir saganaki,bol peynirli yunan salatası,fava,mücver ve tzatziki yani yoğun kıvamlı sarımsaklı cacık bize birer lezzet patlaması yaşattı ve yüzümüzü güldürdü:) Bu arada Samos'da ayrıntılı olarak nerelere gidilir,hangi restoranlarda ne yenir diye sorarsanız size bu blogu önerebilirim..Akşamları çok hareketli bir yer olmayan Samos'da,Pythagorion bölgesindeki minik çarşıda gezebilir,yan yana dizilmiş barlarda denize karşı içkinizi yudumlayabilir veya keyifli restoranlarda uzun ve tadını çıkara çıkara yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Sakin ve doğayla başbaşa 4 günlük Samos gezisinden sonra sıra hızlı feribota binip 3 saatlik bir yolculukla Mykonos'u keşfetmekte..Bekleyiniz Mykonos'u da beraber gezeceğiz:)

0 yorum..: