''Orfoz'a bir giden,bir de gitmeyen pişman''

Açıkçası ben pek öyle gezi yazısı yazmayı sevmem,hatta bazen başkalarına ait çok uzun olanlarını okurken bile içime fenalık gelebiliyor:)
Ama yıllardır Marmaris'e giden biri olarak,yeşil ve mavinin birleştiği güzelim koylarda yer alan;denizi güzel,yemekleri güzel çok keyifli birkaç mekanı da sizlerle paylaşmadan edemeyeceğim..
Bu mekanlardan birincisi ve bence en değişik olanı;Orfoz
Marmaris merkeze yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Bozburun'a ulaştığınızda restorana karayolu olmadığından oraya ait minik bir tekneyle mekana ulaşılıyor..Çok eğlenceli geliyor değil mi kulağa?
Resimlerimden de anlayacağınız üzere şipşirin deniz kenarı Orfoz restoranda özellikle mezeler çok başarılı ve ciddi anlamda çok orjinal..
Kalamar,ahtapot,patlıcan bomba ve organik domateslerle dolu yeşil salata nefis,sakın yemeden dönmeyin..
Aşçının olmadığı,tüm yemekleri restorant sahibinin,ekmek ve tatlıları ise eşinin yaptığı Orfoz'a özellikle hava kararmadan giderseniz harika manzaranın da tadını doya doya çıkarırsınız diyerek çok uzatmadan bir mekan tavsiyesi yazıma burada son veriyorum..

1 yorum..:

İlayda dedi ki...

Ben de şuanda her yıl geleneksel olarak yaptığım Muğla ilçeleri tatilimdeyim yakınlarda da yolum oraya düştü ve Orfoz'a gittim.Gerçekten mükemmel bir yer.Konumu itibariyle de çok güzel bir manzaraya sahip.Bu civara gelenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer.Şiddetle tavsiye edilir!!.:)