"Sıcacık bir Phuket gezisi"

Merhabalar,
Uzunca bir süredir siz pek sevgili blogcanlarla görüşemedik..
Taşınma ve toplanma telaşım arasındaki bu süreye ben pek keyifli bir Thailand tatili sıkıştırıverdim..
Karlı ve soğuk Stockholm'den saatler süren uçak yolculuğu sonucunda sıcacık ve yemyeşil bir ada olan Phuket'e vardığımızda yüzümüze tabiki kocaman bir gülümseme yerleşiverdi:)
Phuket'in en kalabalık ve gece hayatı yüzünden de oldukça leş bölgesi Patong..
Patong, kendine ait güzel bir plaja sahip olduğundan gündüzleri bu plajı kullanabilir veya bizim gibi yöreye ait long tail botlardan kiralayarak daha sakin ve pırıl pırıl olan Fredoom Beach'e gidebilir,gününüzü orda geçirebilirsiniz..
Gece ise Patong sokaklarında yürümek neredeyse imkansız; bar tepelerinde dans eden kızlar,ellerinde kocaman hayvanlarla resim çektirmeyi satmaya çalışan satıcılar,yüksek müzikli gece klubleri bizi çok çekmese de ilgi gördüğü bir gerçek..
Biz Patong'da kalırken en turistik aktivite olan ada turuna katılmayı tercih ederek resimlerde gördüğünüz muhteşem ötesi sularda yüzme imkanı bulduk..Hızlı botlarla biraz maceralı gidilen Maya Bay ve Maymun adası bu gezide tavsiye edeceğim noktalar olacaktır..
Biz Patong'da iki gün geçirdikten sonra adanın daha nezih ve az kalabalık olan,plajları da daha iyi olan kuzey bölgesinde kaldık,tavsiye ederim..
Her yerden birbirinden taze deniz ürünlerinin çıktığı bir adada yemek tercihinizi yengeç,ıstakoz,karides gibi böceklerden kullanmanızı,severseniz thai mutfağını da denemenizi öneririm..
Ayrıca değişik ve leziz meyvelerinin tadına bakmayı ve coconut içmeyi de unutmayınız..
 
Bir gecenizi de FantaSea isimli komplekste hayvan şovlarını izlemeye ayırabilirsiniz..
Burada kısa bir fil gezintisi yapmanızı da tavsiye ederim,çok zevkli oluyor..
Bir de oldukça ucuz olan ve hepsi eğitimli olan masajcı kızlara Thai ve ayak masajı yaptırmayı sakın unutmayınız diyerek bu geziye burada son veriyorum:)
 

 

0 yorum..: