''Milano'yu geziyoruz,buyrun'

Milano,modanın başkenti olarak anılan bence bu lakabı da tümüyle hak eden bir İtalya şehiri..
Sokaklarda dolaşırken turistler haricinde sık sık moda dergilerinden fırlamışcasına tarz sahibi şık insanla karşılaşabiliyorsunuz..
Aradığınız tüm gösterişli markalar ve mağazalar bu şehirde bolca mevcut durumda,herhangi bir uğraşa gerek kalmıyor..
Şehrin en meşhur simgesi oldukça gösterişli olan Duomo kilisesi..(duomo italyanca kilise anlamına gelmekteymiş)
Duomo'yu ücretsiz ziyaret edip çevresindeki alışveriş caddelerinde yürüyerek şehrin tadını çıkarmak en turistik aktivite Milano'da..


Duomo'nun hemen çaprazında yer alan ve çok ihtişamlı olan tarihi pasaj Emanuelle II Galeria'da yine birbirinden şık markaları bulabilir,şehrin en eski Prada'sını ziyaret edebilirsiniz..
Akşam üstü saatlerinde bir puba uğrayıp bir İtalyan geleneği olan aperitivo'da meşhur içki Spritz'in yanında ikram edilen aparetiflerden atıştırabilir,kendinizi bir İtalyan gibi hissedebilirsiniz:)


Corso Como 10,Milano'ya gidince uğramanız gereken bir yer;içerisinde tasarım ürünlerin olduğu mağaza,sergi alanı,bahçe,büyük bir teras ve kafe bulunmakta.Eminim çok hoşunuza gidecek..
İtalya demek dondurma demek,Milano'nun en populer dondurmacısı olarak Grom bilinmekte..Yalnız dikkatinizi çekmeliyim ki siz de bizim gibi tabelaya aldanıp yanındaki Like dondurmacısına gitmeyin:)
Öğle yemeğinizi Milano'nun en meşhur aperatifi olan panzerotti yiyerek geçirebilirsiniz..
İçi mozarellalı,zeytinli veya sebzeli,poğaça şeklindeki bu atıştırmalığı yerinde yemeniz için Duomo yakınlarındaki dışında uzun kuyruklar oluşan Luini'ye gitmeniz önerilir.
 Gece nereye gidelim derseniz genellikle gençlerin takıldığı Navigli bölgesinde kanal etrafındaki restoranlara uğrayabilir,çıkışta publarda oturabilirsiniz..
Eğer Milano dışına çıkma imkanınız varsa yaklaşık 1 saat uzaklıktaki Como gölüne uğrayabilir George Clooney'le karşılaşmak için ümitlenebilirsiniz;biz Como'ya gittiğimizde hava çok yağışlı olduğundan çok farkına varamadık ama hava güzelken nefis bir yer olduğu belliydi:)
Bu arada araba kiralayıp İsviçre sınırındaki outlet merkezi Foxtown'a gitmenizi öneririm,birbirinden iyi markaları %30-40 daha uygun fiyatlara edinmek baya zevkli oluyor diyerek bir Milano gezisini burada sonlandırıyorum..
Umarım iyi gezebilmişinizidir,mucks..

1 yorum..:

tamarix dedi ki...

Como gölü gezisi olmazsa olmazdır :)